Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego
- Warunki ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego zamieszczonych na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej:
- ponowne wykorzystanie informacji sektora publicznego następuje na podstawie przepisów ustawy dnia 11.08.2021 r. o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego (Dz.U. z 2021 r. poz.1641 ze zmianami) (dalej „Ustawa”),
- prawo do ponownego wykorzystywania podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych oraz innych ustaw ograniczających dostęp do informacji sektora publicznego,
- udostępnienie informacji sektora publicznego co do zasady jest bezwarunkowe, z zastrzeżeniem wyjątków wskazanych w Ustawie. udostępnienie informacji sektora publicznego co do zasady jest bezpłatne, chyba że przygotowanie lub przekazanie ww. informacji wymaga poniesienia dodatkowych kosztów.
- Podmiot wykorzystujący informacje zamieszczone w BIP jest obowiązany:
- poinformować o źródle, czasie wytworzenia i pozyskania informacji publicznej od Kuratorium Oświaty w Warszawie lub jego Delegatury,
- dalej udostępnić innym użytkownikom informacje w pierwotnie pozyskanej formie od Kuratorium Oświaty w Warszawie lub jego Delegatury,
- poinformować o przetworzeniu informacji ponownie wykorzystywanej, jeżeli takie przetworzenie nastąpiło.
- Kuratorium Oświaty w Warszawie lub jego Delegatury nie ponoszą odpowiedzialności cywilnoprawnej za ponowne wykorzystywanie informacji zamieszczonych na własnych stronach podmiotowych Biuletynu Informacji Publicznej, w zakresie dozwolonym przepisami prawa.
- Podmiotowi, który złożył wniosek o ponowne wykorzystanie informacji sektora publicznego przysługują uprawnienia:
- w przypadku otrzymania oferty zawierającej warunki ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego lub informacji o wysokości opłat za ponowne wykorzystywanie lub w przypadku, o którym mowa w art.10 ust.4 Ustawy - prawo do złożenia sprzeciwu z powodu naruszenia przepisów Ustawy do Kuratorium Oświaty w Warszawie, w terminie 14 dni od dnia otrzymania ww. oferty lub informacji. Rozpoznanie sprzeciwu następuje w drodze decyzji.
- w przypadku wydania decyzji o odmowie wyrażenia zgody na ponowne wykorzystanie informacji sektora publicznego lub wydania decyzji rozstrzygającej sprzeciw - prawo do złożenia odwołania w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji do ministra właściwego do spraw informatyzacji.
- w zakresie nieuregulowanym ustawą do decyzją, o której mowa w pkt. b) stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego.
- na decyzję ministra właściwego do spraw informatyzacji służy skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.